HATAY VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇEVRE BAKANI’NI ZİYARET ETTİ

HATAY VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇEVRE BAKANI’NI ZİYARET ETTİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.05.2024
9
A+
A-

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yle bir araya geldi. Görüşmede deprem sonrası yeniden yapılanma ve kalkınma çalışmaları ele alındı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette, Hatay’ın deprem sonrası yeniden inşa süreci ve kalkınma çalışmaları ele alındı.

Vali Masatlı, Hatay’ın çevre ve şehircilik alanındaki gelişmeleri Bakan Özhaseki’ye aktardı ve ilimizde yapımı devam eden kalıcı konutlar, iş yerleri ve imar planları ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Öntürk ise, belediyenin çevre projeleri hakkında bilgi verdi ve bakanlığın katkılarından bahsetti.

Ziyarette, Hatay’ın Medeniyetler Şehri olma hedefine vurgu yapıldı. Vali Masatlı, devletin tüm kademelerinin Hatay’a desteğini ifade ederken, Bakan Özhaseki de, Hatay’ın kalkınması ve çevre koruma konusunda bakanlık olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtti. Toplantıda, iklim değişikliğiyle mücadele ve şehir planlaması gibi konular da ele alındı, gelecek işbirlikleri ve projeler üzerinde fikir alışverişi yapıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.