SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “MEŞALELİ CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ” COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “MEŞALELİ CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ” COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.11.2023
6
A+
A-

Hatay’ın Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın öncülüğünde Samandağ Belediyesi tarafından organize edilen “Meşaleli Cumhuriyet Yürüyüşü,” Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümünde ilçede büyük bir coşku ve birlik duygusuyla gerçekleştirild

Samandağ ilçesinin Hz. Hızır Parkı’nda toplanan yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle donanarak Yaşar Kemal Caddesi’nde buluştu. Yürüyüşün ilk adımları buradan atıldı ve Atatürk Sahil Parkı’na doğru devam etti. Yürüyüş sırasında caddelerde oturanlar, alkışlar ve tezahüratlarla kutlamalara katkı sağladılar.

Atatürk Sahil Parkı’nda sona eren yürüyüş, havai fişek gösterisi ile taçlandırıldı. Vatandaşlar parkta toplandı ve coşkulu bir şekilde Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığımız bu özel günde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu vurguladı. Cumhuriyet’in Türk milletinin bağımsızlık ateşinin bir simgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Eryılmaz, Türk milletinin bu değeri her şeye rağmen koruduğunu ve gelecek nesillere taşıyacağını ifade etti.

Başkan Eryılmaz, Cumhuriyetin, Türk milletinin özgürlüğünü ve kalkınmasını simgeliyor ve bu değeri gelecek nesillere aktarmak için bir araya gelmenin önemine vurgu yaptı. Atatürk ilke ve inkılaplarını koruma ve Cumhuriyeti yaşatma görevini unutmamamız gerektiğini belirtti

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.